Obniżka! Witamina K2 (MK-7) MSE

Witamina K2 (MK-7) MSE dr.enzmann 90 tbl.

91

Nowy produkt

Witamina K2 (MK-7) MSE

Forma aktywna – menachinon-7 oraz wysoka porcja – 200 µg (suplement diety)

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 12 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 12 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,40 zł.


122,50 zł

-30%

175,00 zł

payment-logo

Dodaj do listy życzeń

Opis

Tabletki90

Więcej informacji

mitochondrium

Dlaczego K2 (MK- 7) MSE?

  • Firma MSE dr Enzmann jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech. Od 40 lat nieustannie tworzy wysokiej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu.
  • Witamina K2 (MK- 7) MSE  to preparat o wysokiej jakości, pozyskiwany  w procesie biofermentacji, na bazie bakterii identycznych z tymi produkowanymi w naszej florze jelitowej i dzięki temu doskonale przyswajalny przez komórki jelit.
  • Preparat firmy MSE Pharmazeutika GmbH jest również wysoce stabilną formą witaminy K, a mianowicie menachinonem 7 (MK- 7). Forma ta, w przeciwieństwie do innych wykazuje zdolność akumulacji we krwi, co powoduje wysoce skuteczny transport wapnia z krwi do kości i dzięki temu utrzymanie prawidłowej gęstości kości. Stabilna forma witaminy K (MK - 7) jest również konieczna dla białek regulujących poziom wapnia w tętnicach.
  • Witamina K2 (MK- 7) MSE powstała w procesie krystalizacji, co oznacza, że cząsteczki substancji czynnej są termodynamicznie stabilne, co gwarantuje, że właściwości fizykochemiczne substancji czynnej nie zmieniają się nawet w czasie jej kilkuletniego przechowywania.
  • Wysoka wartość witaminy K2 – 200 µg – gwarantuje skuteczne dotarcie do mitochondriów komórki.
  • Wystarczy 1 kapsułka dziennie!
  • MK- 7 (menachinon 7) – forma witaminy K2 wysoko przyswajana przez organizm.
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowych, mocnych kości.
  • Forma monoprepartu – gwarantuje precyzyjne uzupełnienie wyłącznie niezbędnej substancji.
  • Witaminy K (K2 MK-7) nie przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych lub przeciwpłytkowych. 

dla wegetarian i vegan bez glutenu bez składników powodujących alergie

 

produkt polecany przez Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej 40 lat badan naukowych Działa na poziomie mitochondrialnym Made In Germany - Dr. Enzmann

 

K2 kieruje wapń do kości

Witamina K

„Witamina K” – to wspólne określenie dla kilku związków: K1 (filochinon), K3 (menadion) oraz dla grupy K2 (menachinony). Wcześniej witamina K znana była jako witamina o działaniu przeciwkrwotocznym, ze względu na to że protrombina, jak i inne czynniki krzepnięcia krwi powstają przy udziale właśnie tej witaminy. Jednak to nie jedyna jej zaleta.

Witamina K jest również konieczna do zapewnienia funkcji białek (MGP – Matrix Gla Protein) wiążących i transportujących wapń do kości. Dzięki niej wapń pozyskiwany z pożywienia nie osadza się w naczyniach krwionośnych (prowadząc do zwapnienia), a jest transportowany bezpośrednio do kości.

Z najnowszych badań wynika, że nie tylko odpowiedni poziom witaminy D oraz wystarczająca ilość wapnia w organizmie są warunkiem zdrowych i mocnych kości. Równie ważnym, a może i najważniejszym czynnikiem jest jego skierowanie do kości.

Obniżone wartości witaminy K w organizmie można określić na podstawie długości krzepnięcia krwi. Wskaźnikiem jej zaniżonego stężenia jest niski poziom karboksyosteokalcyny, który świadczy o niekorzystnym metabolizmie wapnia w układzie kostnym.

Witamina K - czym się różni?

Witaminy K różnią się od siebie zarówno pod względem wchłaniania, jak i działania biologicznego i tak na przykład:

• witamina K1, która występuje głównie w liściach różnych roślin zielonych i która może być dostarczana do organizmu z pożywieniem jest niezwykle słabo przyswajalna – mniej więcej na poziomie 5-10%.

• Witamina K2 w postaci MK-4 – do spełnienia swojej funkcji wymaga niezwykle wysokich porcji (nawet w mg) oraz częstego przyjmowania, ponieważ ma stosunkowo krótki półokres rozpadu. Pozostaje we krwi tylko przez kilka godzin i w stosunkowo krótkim czasie jej poziom spada do wartości, która już nie ma znaczenia terapeutycznego.

• Witamina K2 w postaci MK-7 – charakteryzuje się doskonałą wchłanialnością oraz zdolnością do akumulacji we krwi. Witamina K2 może być tworzona przez mikroorganizmy, między innymi przez bakterie naszej własnej flory jelitowej i może być przyswajana bezpośrednio przez komórki jelit. Jednak warunkiem jej wytwarzania są zdrowe jelita. W innym wypadku należy dostarczyć K2 (MK-7) w optymalnym stężeniu, w postaci suplementu diety.

W przypadku braku witaminy K2, białko (osteokalcyna) posiadające właściwości wiązania wapnia, staje się nieaktywne, w skutek czego procesy mineralizacji kości zostają zakłócone, a wapń zaczyna gromadzić się w naczyniach krwionośnych.

rola witaminy K2 MK-7

Rola witaminy K2 w organizmie:


• zapewnia właściwą dystrybucję wapnia do kości

• bierze udział w procesie krzepnięcia krwi

• jest niezbędna do utrzymania prawidłowej gęstości kości

 Należy pamiętać o zróżnicowanym sposobie żywienia i zdrowym trybie życia.

MitoPharma Medycyna mitochondrialna Witamina D3

Witaminę K (K2 MK- 7) MSE warto stosować w połączeniu z witaminą D3 MSE.

 

 

Przeznaczenie preparatu

Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi oraz utrzymania prawidłowej gęstości kości poprzez ułatwienie transportu wapnia z krwi do kości.

Witaminy K (K2) nie przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu substancji hamujących krzepnięcie krwi (np.: kumaryny, syntetyczne derywaty kumaryny).

Skład i sposób uzycia

Składniki: witamina K (witamina K2 - menachinon 7), substancja powlekająca: maltodekstryna, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki), substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Zalecana porcja dzienna: 1 kapsułka.

Skład zalecanej dziennej porcji:
Witamina K - 200 µg - 266,5%*
*RWS - Referencyjnej Wartości Spożycia

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie 200 μg podczas posiłku. Najlepiej spożyć podczas posiłku popijając wystarczającą ilością wody. 

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać. 

Produkt bezglutenowy. Nie dodano środków aromatyzujących. Nie występują składniki alergenne. 

Najlepiej spożyć przed (miesiąc, rok) /Numer partii: patrz etykieta na spodzie.

Warunki przechowywania: Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać zamknięte w suchym, chłodnym miejscu. Chronić przed światłem.

Oznaczenie dla diabetyków: 
nie zawiera oznaczenia BE
Ilość netto w opakowaniu: 30g

 

 

Czystość i jakość preparatu

Wszystkie produkty MSE Pharmazeutika dr Franz Enzmann zawierają fizjologiczne substancje o możliwie najwyższym stopniu czystości, w odpowiednio wysokich porcjach i formie. Doskonale opracowane substancje trafiają bezpośrednio do komórek i mitochondriów. Ich działanie jest potwierdzone badaniami naukowymi.

W oparciu o 50 lat badań i praktyki, niemieckie Laboratorium MSE dr Franz Enzmann, gwarantuje zachowanie najwyższej czystości preparatów i niezmienność składu

Wyprodukowano dla:

Mito- Pharma 
Dorota Krawczyk 
Sikorskiego 22 
66- 400 Gorzów Wlkp.  
Polska 

przez  

Mse Pharmzeutika GmbH 
Dr. Franz Enzmann 
Nehringstrasse 15  
61352 Bad Homburg 
Niemcy

 

Opinie

Napisz opinię

Witamina K2 (MK-7) MSE dr.enzmann 90 tbl.

Witamina K2 (MK-7) MSE dr.enzmann 90 tbl.

Witamina K2 (MK-7) MSE

Forma aktywna – menachinon-7 oraz wysoka porcja – 200 µg (suplement diety)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: